Jdi na obsah Jdi na menu
 


Begrip

9. 5. 2010

Chtěli byste být při běhu v CSku prakticky neslyšní, protože nepřátelé mají moc dobré sluchátka a při každém vašem sebemenším slyšném kroku o vás hned vědí?:) Není nic příjemnějšího než se přiblížit k nepřítelovi a sestřelit ho zezadu, popř. potupně vykuchat nožem. Ovšem chůze vám nemusí stačit, protože je pomalá a protihráč se může stačit otočit. Proto je zde pro vás begrip.
 

Begrip je velice užitečný (i když od Valve neplánovaný) doplňěk. Je skoro stejně rychlý jako normální běh, i když Valve udělalo jistá opatření, takže není jako dřív, akorát má jednu velkou výhodu - není skoro slyšet a spoustu profi hráčů mate, kde se zrovna tento hráč nachází. Ale dost okecávání, jak tedy na to?:)

První možností je přes config, kde si ukládáte bindy. Najdete ho ve Valve (steamaři musí dojet až do cstrike_czech, zatimco NSáci (Non-Steamáci) jen do Valve/cstrike). Tam si najděte řádek:

bind "MWHEELDOWN" "invnext" nebo bind "MWHEELUP" "invprev"

Pomocí tohoto příkazu si nastavujete funkci na kolečku myši - defaultně se tam nachází přehození zbraní, ale pro begrip to musíme upravit:

bind "MWHEELDOWN" "+duck" nebo bind "MWHEELUP" "+duck"- značí skrčení (jako ctrl)

Nemusíte nastavovat na obě funkci skrčení - na jedné si nechte přehoz zbraní, na druhé si nastavte + duck:

bind "MWHEELDOWN" "invnext" a bind "MWHEELUP" "+duck"

Tím pádem teď pohyb kolečkem dolů znamená switch zbraní a nahorů skrčení. Uložte config a spusťte CSko. Při troše cviku budete zachvíli begrip ovládat střídáním klávesy Ctrl a kolečka na myši směrem nahorů.

Druhou možností (jednodušší v nastavení = nemusíte nic nastavovat) je zmáčknout 2x rychle po sobě Ctrl a pak si dát půlsekundovou pauzičku. To znaména bude to vypadat nějak takto:

Ctrl Ctrl pauza Ctrl Ctrl pauza Ctrl Ctrl pauza

Není to jednoduché, ale pár minut, hodin, dnů, měsíců (záleží na vás) cvičení a jste přeborníci.

PS: Přehazování zbraní jde také pomocí čísel 1,2,3.4.5 na číslech nad písmeny, nastavte si pomocí příkazu hud_fastswitch 1 rychlé přehození zbrani, kdy vám stačí číslo zmáčknout jen jednou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 172690
Měsíc: 1951
Den: 53