Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tvoříme video ze hry 2

9. 5. 2010

1) Snímání obrazovky


Nejdříve si stáhněte program fraps, který slouží ke snímání obrazovky.(dá se použít i virtual dub, ale pro začátečníky doporučuju fraps) stáhnout si jej můžete i zde na stránkách...

Fraps nainstalujeme a spustíme. Na horní liště klikneme na "Movies", nastavíme výchozí složku "Folder to save movies in". Pak nastavíme "Video Captune Hotkey", klávesu kterou když stiskneme začne se nahrávat a když ji stisknme při nahrávání stopne se, Dále nastavíme 25 fps a half size(to je asi 780x420). Pokud chcete mít video s in-game nechte zaškrtnuté "Record sound", in-game sice nebude tak kvalitní, ale pro začátečníky je to jednodušší než nahrávat ingame přes sound forge. Neregistrovaný fraps může nahrávat pouze 30 vteřín a v horní části obrazovky je nápis www.fraps.com


Snímání obrazovký ve vysoké kvalitě:


Máme nahrané demo spustíme ho a hned na začátku "pausneme" nebo-li pozastavíme. Pak si spustíme konzoli a napíšeme do ní startmovie (jméno) (počet fps)
demo se nám začne přehrávat, přehrávání je pomalejší protože hra vytváří vámi stanovený počet obrázků za vteřinu. Když chceme přestat nahrávát napíšeme do konzole endmovie. Tak a teď vypneme hru a otevřeme si složku s CSkem. Jdeme do složky cstrike(máte li visty tak přes kompatibilní soubory) a tam by měly být pod vámi zvoleným názvem obrázky ve formátu bmp.


Ted si stáhneme program Virtual Dub z virtualdub.org. Když máme virtual dub stažený extrahujeme ho do složky virtual dub(program se neinstaluje), spustíme na horní liště si klikneme video pak frame rate. Nastavíme fps na 30, to je po stránce nastavení vše co je potřeba. Dále si klikneme na File;open video file a vybere 1. obrázek z bmp obrázků které máme ve složce cstrike třeba demo00001.

Potom klikneme znovu file;save as avi, vybereme místo uložení a necháme vytvořit.2) Úprava videa


Přes Sony Vegas

Nejdříve si Stáneme Sony Vegas(doporučuju verzi 8, ve vezi 9 chybí některé pluginy)
Na následujícím obrázku je popis co k čemu slouží.

Jak začít?

Nejdříve musíme importovat video které chceme upravovat; na horní liště si klikneme na file;import;media, a teď už si jen vybere video které chceme upravit.

Video máme vložené, když budeme chtít video střihnout najedeme si "ukazováčkem" na tu část, kde chceme video rozdělit a stiskneme "S", video je v tu chvíli rozděleno. Máme-li více video sekvencí je dobré mezi nimi udělat přechod. Přechod lze udělat automatický že dáme videa trošku přes sebe nebo jde udělat složitější přechod a to si klikneme na transitions, vybereme si přechod který se nám líbí a dáme ho na jednu část videa. Pak opět dáme videa trošku přes sebe(měla by tam bít býlá šerpa s názvem přechodu).To by byly přechody a ted si povíme něco o efektech a filtrech.
Efekt do videa vložíme kliknutím u zadní části videa na fx, nebo si můžeme kliknout pravým tlačítkem na video a vybereme media fx.

Také můžeme efekt přetáhnout z náhledu efektů. Když vložíme efekt automaticky nám naskočí okno s nastavením efektu a časovou osou.

Na asovou osu umisťujete hodnoty efektu, například použiju efekt blur(rozmazání),mám minutové video na začátek vide nastavím blur 15(silný blur) a na konec nastavím blur na 0(normální video), když si takovéto video spustím je vidět jak se postupně od začátku blur snižuje.Nejpotřebnější efekty:


Noice-vytváří zrnění na obrazovce, to se hodí zvláště do intra nebo při simulaci starého filmu


Black and white-černobílý obraz take k simulaci starého filmu


Border-tento efekt vytváří "rámeček" umí i lomení úhlů(myslím že do běžného movie je nepoužitelný)


Brightness & contrast-velice užitečný efekt-pokud se vám povede natočit velice tmavé video tak zvyšte Brightness a vyrovnejte kontrastem


Bump map-vytvoří světlejší bod-velmi vhodné do intra a při nastavení barev


Color balance-také velice užitečný fx asi by v žádném movie neměl chybět slouží k nastavení barev


Gaussian blur-rozmaže obrazovku


Glow-zvýrazní světlé barvy také se hodí do intra, ale nechce to přehánět


Lens flare-čočkový efekt


Wave-rozvlní obrazovku-hodí se to někdy jako přechod


FAG virtual dub - FAQ

Video mi nejdel plynule a seká se, co s tím?

Kliknout video/frame rate/source rate adjustent/change frame rate to (fps):[do volne kolonky napište vámi zvolený počet fps, já doporučuji 30]Co mám udělat aby videa z virtual dubu nebyla tak velká?

Klikneme na video a zaškrtneme Full processing mode. Pak klikneme audio a vybereme také full processiong mode. Nyní klikneme znovy na video a klikneme na Compression, zde si vybereme vhodný kodek(doporučuji Xvid MPEG4 Codec) a nakonec klikneme u audia na compression a vybereme vhodný kodek.Jak použít ve virtual dubu efekty?

Efekty použijeme kliknutím na Video/Filters/add(zde si už jen vybereme vhodný efekt)
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CO ?

(heh, 27. 11. 2011 2:02)

:D obšlehnuté :)

 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 172683
Měsíc: 1949
Den: 47